אנחנו לא מוכרים תה! עם זאת, אם אתם רוצים לשאול שאלות בנוגע לאתר או לבצע שיתופי פעולה עסקיים - צרו קשר.

במה יש יותר קפאין - תה או קפה?

במה יש יותר קפאין - תה או קפה?

עבור אנשים רבים, היום לא באמת מתחיל עד הלגימה הראשונה של תה או קפה עשירים בקפאין. בעוד ששני המשקאות מציעים דחיפה אנרגטית נחוצה, הוויכוח לגבי מי מהם מכיל יותר קפאין ממשיך להתבשל. בואו נעמיק בתכולת הקפאין של תה וקפה, נחקור את הגורמים המשפיעים על רמות הקפאין, ונגלה את האמת מאחורי שאלה עתיקת יומין זו.

הבנת תוכן קפאין

קפאין, ממריץ טבעי המצוי בצמחים שונים, כולל עלי תה ופולי קפה, פועל על מערכת העצבים המרכזית כדי לקדם ערנות ולשפר את המיקוד. כשמדובר בהשוואת תכולת הקפאין של תה וקפה, מספר גורמים נכנסים לתמונה:

  • שיטת חליטה: שיטת הבישול משפיעה באופן משמעותי על ריכוז הקפאין גם בתה וגם בקפה. באופן כללי, ככל שזמן ההזלפה או הבישול ארוך יותר, כך תכולת הקפאין גבוהה יותר. עבור תה, גורמים כגון טמפרטורת המים וזמן ההזלפה קובעים את רמות הקפאין, בעוד שתכולת הקפאין של הקפה משתנה על סמך גורמים כמו גודל הטחינה ושיטת הבישול (למשל, אספרסו לעומת טפטוף קפה).
  • זני תה: תכולת הקפאין בתה משתנה בהתאם לסוג עלי התה המשמשים ושיטות העיבוד שלהם. בדרך כלל, תה שחור מכיל את רמות הקפאין הגבוהות ביותר מבין התה המסורתי, ואחריו תה אולונג, תה ירוק ותה לבן. תה צמחים, כמו קמומיל או מנטה, הם נטולי קפאין באופן טבעי, מה שהופך אותם לחלופות מתאימות למי שמחפש אפשרות נטולת קפאין.
  • זני קפה: חובבי קפה מודעים היטב לכך שזני פולי קפה שונים, רמות קלייה ושיטות חליטה מניבים ריכוזי קפאין משתנים. פולי קפה רובוסטה מכילים בדרך כלל יותר קפאין מפולי ערביקה, בעוד שבצלייה כהה יותר יש מעט פחות קפאין מאשר בצלייה בהירה יותר, בגלל זמני הקלייה ארוכים יותר.

השוואת קפאין

כאשר משווים את תכולת הקפאין של תה וקפה, חיוני לקחת בחשבון את רמות הקפאין הממוצעות למנה:

  • תה: בממוצע, כוס של 8 אונקיות של תה מבושל מכילה כ-30-50 מיליגרם של קפאין, עם וריאציות בהתאם לסוג התה ושיטת הבישול. תה שחור נוטה לרמות קפאין גבוהות יותר בעוד שתה ירוק מכיל בדרך כלל 15-45 מיליגרם למנה.
  • קפה: לעומת זאת, כוס קפה של 8 אונקיות מכילה כ-80-100 מיליגרם של קפאין, אם כי זה יכול להשתנות במידה רבה על סמך גורמים כמו מגוון פולי הקפה, רמת הקלייה ושיטת הבישול. זריקות אספרסו, למשל, מכילות אגרוף קפאין מרוכז יותר, עם כ-63 מיליגרם לאונקיה.

טבלת השוואת קפאין

תה רויבוש ללא קפאין
תה נטול קפאין 5-10 מ"ג
תה לבן 10-15  מ"ג
תה ירוק 15-30  מ"ג
תה אולונג 30-45  מ"ג
תה שחור 60-75  מ"ג
תה מאצ'ה 60-80  מ"ג
קפה  80-150  מ"ג

הערכה בלבד*

בחירת המשקה שלך

בסופו של דבר, אם אתה מגיע לכוס תה מרגיעה או ספל חזק של קפה תלוי בהעדפות אישיות, העדפות טעם וסבילות לקפאין. בעוד שבדרך כלל קפה מכיל רמות קפאין גבוהות יותר למנה בהשוואה לתה, ניתן להתאים את תכולת הקפאין של שני המשקאות להעדפות אישיות באמצעות שיטות חליטה, זני תה ובחירה של פולי קפה.

סיכום: בוויכוח הוותיק של תה לעומת קפה, הבנת תכולת הקפאין של כל משקה היא המפתח לבחירה מושכלת. בעוד שקפה מכיל בדרך כלל רמות קפאין גבוהות יותר למנה בהשוואה לתה, שני המשקאות מציעים דחיפה אנרגטית מבורכת כדי להתחיל את היום שלך או לספק איסוף בימי צהריים. בין אם אתם חובבי תה או חובבי קפה, התענגות על הבירה האהובה עליכם במתינות היא המפתח להנאה מהטעמים והיתרונות הייחודיים שלה.

למעלה